Zielona kawa – czy rzeczywiście wpływa na spalanie kalorii? Co o tym sądzę

Ostatnio dużo czytałam w Internecie o naturalnych sposobach na odchudzanie. Po lecie trochę przytyłam 🙂 Wakacje nie sprzyjają utrzymaniu idealnej sylwetki. Oczywiście ćwiczę, staram się biegać, ale też pomyślałam o jakimś specyfiku, który mógłby te moje starania wzmocnić. Znalazłam sporo informacji o dobroczynnych właściwościach zielonej kawy. Podzielę się z wami zebranymi informacjami 😉

Właściwości zielonej herbaty są bardzo znane. Każdy wie, że ma dobroczynny wpływ na przemianę materii, dlatego też jest pożądanym składnikiem wielu diet. Jak się jednak rzecz ma z tą zieloną kawą? Okazuje się, że mało kto słyszał o takim produkcie, a co dopiero mówić o jej właściwościach. Jeśli jednak interesujecie się zdrowiem i naturalnymi składnikami, które mają znaczny wpływ na poprawę działania organizmu człowieka, zielona kawa powinna stać się jednym z waszych ulubieńców jak podają źródła.

Czym jest zielona kawa?

Zielona kawa, to po prostu niepalone ziarna kawy, z których można przyrządzić napar bądź też ekstrakt. Na rynku pojawiają się również tabletki odchudzające bazujące na tej kawie. Dzięki temu, że nie jest przetwarzana w wysokich temperaturach, zachowuje w sobie większe ilości dobroczynnych składników, które wspomagają wiele procesów związanych z ludzką przemianą materii.

Jakie ma właściwości?

Dzięki temu, że ziarna nie zostają poddane procesowi palenia, zachowują w sobie większą ilość kwasu chlorogenowego. Składnik ten skutecznie wpływa na przyspieszanie procesów metabolicznych w organizmie, co koniec końców prowadzi do szybszego chudnięcia. Co więcej, na kanadyjskich i amerykańskich uniwersytetach wciąż trwają badania nad związkami między tym kwasem a cukrzycą.

Większość wyników wskazuje na to, że wpływa on znacząco na zmniejszenie ryzyka zachorowalności na tę chorobę (typ 2).
Dodatkowo w zielona kawa zawiera około 1-4% kofeiny. Nie trzeba chyba przypominać, iż ten właśnie komponent wpływa na pobudzenie organizmu. Dzięki niemu mamy więcej energii, a tym samym więcej chęci do aktywności fizycznej, która powinna być niezbędnym elementem każdej diety odchudzającej. W dodatku jej działanie wpływa na to, że w znacznie mniejszym stopniu odczuwamy zmęczenie fizyczne, jak i psychiczne.
To właśnie te dwa składniki są najbardziej kluczowe, jeśli chodzi o wspomaganie odchudzania. To dzięki nim zielona kawa wpływa na zwiększenie wytrzymałości, poprawę wydolności, jak i odpowiednią regulację procesów przemiany materii.

Czy jest bezpieczna?

To właśnie jeden z największych plusów tego produktu – zielona kawa jest w pełni bezpieczna dla wszystkich. To naturalny, nieprzetwarzany środek, który bez żadnych ulepszeń chemicznych wpływa na ludzki metabolizm. Jej zażywanie nie szkodzi zdrowiu.

Podsumowując, myślę, że skuszę się na kupno zielonej kawy w tabletkach, ale jeszcze nie jestem w 100% pewna. Na pewno dam znać co wybrałam i czy jestem zadowolona z efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *